x
sadsad x
asdasd
Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir?

Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir?

01 Şubat 2022

Mobilya seçmek kadar onları odanıza uygun bir şekilde dekore etmek ve düzenlemek de oldukça önemli bir iştir. Küçük odalara gelen kaba ve büyük eşyalar ya da büyük odalarda minicik kalan küçük eşyalar hem alanlarınızı kullanmanızı engeller hem de hoş olmayan görüntülere sebebiyet verir. Özellikle de yatak odası gibi günün önemli bir kısmının geçirildiği alanlarda bu oldukça önemli bir durumdur.

Tüm günün yorgunluğunu bir köşeye atıp dinlenmek istediğiniz hemen yatak odalarınıza koşarsınız ve sizi hoş karşılamayan eşyalar arasında kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmezseniz dinlenmemiş olur ve kötü zamanlar geçirebilirsiniz. Ev dekorasyonu çok önemli olduğu gibi eşyaların dizilimi, eve uygun eşya alımı da oldukça önemli ve kişilerin hayatında büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de yatak odalarının yerleşim düzeni kişinin ya da kişilerin uykularını doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

Yatak Odası Seçiminde Uykunun Önemi

Çok iyi bilinmelidir ki güçlü bağışıklık sistemi için iyi bir uykuya çok ihtiyaç vardır. Kaliteli uyku uyuyabilmenin de en önemli gereksinimi rahat bir yatak, huzurlu bir yatak odası ve odanın ambiyansıdır. Tüm bunları göz önüne alacak olursak da yatak odanızı uyku kalitenizi maksimum düzeye çıkaracak şekilde dizayn etmeli ve yatak odası eşyalarınızı da bu bağlama göre seçmelisiniz.

Mobilya düzenlemenin birden çok yolu vardır. Ancak yaşam alanı fark etmeksizin dikkat edilecek ilk husus doğru konforun yakalanabilmesidir. Çok şık ve iyi dizayn edilmiş bir odada rahat eşyalar üzerinde değilseniz bu sizin huzurlu bir ortamda olduğunuzu göstermez. Günün tüm yorgunluğunu atmak istediğinizde evinizde şık bir manzarayla karşılaşmak oldukça önemli ve hoş bir durum olsa da esasında konfor da şıklık kadar büyük bir öneme sahiptir. Hem şıklığı hem de konforu sağlamanın iki önemli kıstası vardır. Bu kıstaslar ve dinamikler göz önüne alındığında hem şık hem de konfor düzeyi yüksek odalara evlere sahip olmanız mümkündür. İlk dikkat edilecek nokta; odanızı büyüklüğüne ya da küçüklüğüne aldırmaksızın en iyi şekilde kullanmaktır. İkinci ve yine ilki kadar önemli bir diğer nokta ise; estetik, göz yormayan, sizi ve tarzınızı yansıtan mobilyalara ve odalara yer vermektir.

Yatak Odası

Kötü tasarlanmış bir odada mutsuz olmanız çok uzak sayılamayacak bir şekilde sizi bulacaktır. En sık karşılaşılan yanlışlara bakacak olursak karşımıza hep oda ile eşya arasındaki orantısızlıklar gelir. Ya da duvar rengi ile örtüşmeyen uyuşmayan mobilyalar ve bunun hemen ardından da hem tasarım olarak hem model ve renk olarak birbirinden çok bağımsız eşyaların bir arada olması olarak gözleriz. Durum böyle olduğunda her bir parça kendi içinde hoş ve iyi dahi olsa bir bütünlük yakalayamadığında iyi bir izlenim yaratmayacaktır. Kişinin de huzurlu bir ortamda olmasını doğrudan etkileyecektir.

Küçük Yatak Odaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

En sık karşılaşılan durumlardan ya da en çok merak edilen sorulardan biri belki de budur; küçük yatak odaları nasıl yerleştirilmelidir? Odaların boyutlarına takılmaksızın yerleşimleri ve ortamın ambiyansı yakalaması tamamen eşyalara bağlı olarak değişebilmekte ve gelişebilmektedir. Küçük yatak odasına sahip kimseler yoğun ve fazla eşyadan kaçınmalıdır. Eşyalarda kaba motifler, büyük eşyalar ve mobilyalar kesinlikle tercih etmemelidir. Odaya uygun bir ölçüde yatak, dolap ve eşya tercih etmelidir. Odanın her köşesini uygun bir şekilde kullanmalıdır. Odayı karartacak ya da daha da küçük durmasını sağlayacak eşyalardan uzak durmalıdır.

Büyük Yatak Odaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

Küçük yatak odaları kadar büyük yatak odalarını da yerleştirmek bir hayli zordur. Büyük yatak odalarını boş ve huzursuz hissettirmemek adına makulünce ve uygun eşyalar olmalı ve mobilyalar da bu ortama uygun seçilmelidir. Büyük yatak odalarında küçük eşyalar hoş durmayacak ve odalarda boşluk hissi uyandıracaktır. Bu nedenle de büyük odalar için ortama uygun mobilyaların seçilmesi çok önemlidir. Yine küçük odalarda olduğu gibi de ferah ve renkli, huzur verecek bir ambiyansı olması önemlidir. Mobilyaların birbiri ile uyumları ve ortak bir hava yaratmaları oldukça önemlidir. Dizayno Home eşyalarınızı seçerken size yardımcı olur odalarınızda bir tarz oluştururken tüm bunlara dikkat etmeniz huzurlu odalarda yaşamanızı sağlayan en önemli hususlardandır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.