x
sadsad x
asdasd
Dizayno_Web_Slider_2022_.jpg (152 KB)
Yatak Odası Dekorasyonu İçin Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

01 Şubat 2022
Yatak odası dekorasyonu artık birçok renkle sağlanabilir. Çünkü klasiklere önem veren insanlar kadar yenilikleri denemekten çekinmeyen insanlar da var. Artık insanlar modernliğin peşinden gidiyor. Canlı renklerden tutun, kontrast renklere kadar her detayla şık bir yatak odası dekorasyonu sağlamak mümkün. 
Bunun için ilk adım ne istediğinizi bilmektir. Bu, dışarıdan basit gibi gözüken ama aslında zor olan bir adımdır. Çünkü bu, sıfırdan başlamak demektir. Yatak odası dekorasyonu duvar renkleriyle başlar. Bu yüzden sıfırdan bir yatak odası dekore edecekseniz önce duvar renklerinden başlamalısınız. Duvar renklerinden sonra uyumlu bir yatak odası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Yatak Odasında Siyah İle Asaleti Yakalayın!

Yatak odası dekorasyonu için siyah çok tercih edilmeyen bir renkti. Çünkü siyah, çoğu zaman yas rengi olarak kabul edilen bir renktir. Ama bu algı artık eskide kalmıştır. Siyah artık asaletin rengi olmuştur. Siyah rengiyle klasik ve şık bir görünüm elde etmek oldukça kolaydır. Yatak başlığınız siyah renkte olduğu zaman bile tek başına odanıza şıklık katar.
Burada baza rengi de büyük önem taşır. Siyah, genel olarak her renkle kolay bir uyum sağlar. Beraber bulunduğu renge de şıklık katar. Siyah, asaleti simgeler.  Bu sebeple de bulunduğu ortama da asalet katar. Siyah detayların kullanıldığı yatak odaları oldukça estetik bir görünüme sahip olurlar.

Yatak Odasında Canlı Renk Kullanımı

Yatak odası dekorasyonu için canlı renkler de oldukça önemlidir. Turuncu, mor, kırmızı renklerin merkeze alındığı yatak odaları insana enerji katar. Evinizin ve sizin modunuzu yükseltir. Canlı renkler, ayrıca modernliği simgeler. Çünkü geleneksel düz renklerden uzaklaşıldığını gösterir. 
Bu canlı renkler kendilerini tamamlayacak detaylara ihtiyaç duyarlar. Örneğin renkli puflar da yatak odanıza ayrı bir hava katar! Böylelikle yatak odanızda ferah bir hava yaratmış olursunuz. Çünkü bilirsiniz ki bu renkler baharı simgeler. Yatak odasında bahar havasını kim istemez ki?
Yatak odası dekorasyonu için uçuk renklerin kullanımı bu sebeple giderek yaygınlaşmaktadır.  Bu dekorasyonlar insanları gençleştirir. Aynı zamanda odalarına canlılık katar.
 

Yatak Odasında Sade Renkler 

Sade renkler yatak odası dekorasyonu için çok da eskide kalmış değil. Modernliğin peşinden koşanlar kadar klasikten vazgeçemeyen insanlar da var. Peki, nedir bu sade renkler? Sade renkler genelde hepimizin alıştığı renklerdir. Bu renkleri yatak odalarında kullanan insanlar uçuk renkleri tercih etmezler. Beyaz, krem ve pembe gibi renkler klasik ve sade renkler arasındadır. 
İnsanların bu renkleri tercih etmesinin sebebi uyum konusunda yaşadığı endişelerdir. Baktığımız zaman, bu renklerin her zaman diğer renklerle uyum sağladığını görürüz. Sade renk demek şık olmayan görüntü demek değildir! Krem ve bej renklerle yatak odasında bohem bir hava yaratabilirsiniz.
Doğru ve uyumlu aksesuar kullandığınız takdirde bu bohem havanın etkisi artar. Yatak odanızda estetik bir hava oluşur. Ayrıca sadelik, insanın ruhunu ferahlatır. Yatak odası kendimizi en rahat hissettiğimiz yerdir. Ferah ve iç açıcı bir görünüm ruhunuzu da dinlendirir. Uyumlu bir dekorasyonun yanı sıra ruhunuza derin bir nefes aldırmamak için hiçbir sebep yok!
 

Metal ve Parlak Renkler ile Yatak Odanız Parlasın!

Yatak odası dekorasyonu için parlak detayları hiç düşündünüz mü? Bizce düşünmelisiniz! Çünkü metal ve parlak detaylar odaya başka bir hava katıyor. Yatak odanızda her ürünü ayrı ayrı öne çıkarıyor. Bu sayede odanız havalı ve estetik bir görüntüye kavuşuyor.
-Yataklarda kullanılan metal kenarlıklar kendilerini hemen belli eder.
- Ayrıca bu detayların sadece yatakta kullanılması gerekmez. 
-Yatak odası dolaplarının metal olması odaya büyük oranda şıklık katar. 
-Özellikle siyah renkle beraber kullanılan metalik renkler odanıza asalet kazandırır. 
Bunlara ek olarak, aynalı dolaplar yatak odanızın şıklığını arttırır. Şık bir yatak takımı ile bütünleşen aynalı dolaplar, odanızın şıklığını yansıtmış olur. Ayrıca aynalı dolaplarda uyum sorunu yaşamazsınız. Ayna yansıtıcı bir ürün olduğu için her rengi ortaya çıkarır. Siz de yatak odanızda şık bir dekorasyon yakalamak isterseniz, metal ve parlak detaylara yönelebilirsiniz. Böylece yatak odanızda kullandığınız her ürün kendisini gösterir.
Yatak Odasında Kontrast Renklerin Uyumu
Kontrast renkler yatak odası dekorasyonu için bu aralar oldukça revaçta. Modern izler taşıyan kontrast renkler yatak odanızın havasını değiştirecek! İki canlı renk kullanımı bu kontrast renk kategorisine girer. Turuncu ve mavi, dışarıdan alakasız görünen renklerdir. Ama yatak odasında beraber kullanıldıkları zaman ortaya çok şık bir görüntü çıkar. Çünkü bu iki zıt renk yatak odanızda ahenkli bir şekilde dans eder!
Siyah ve beyaz her zaman birbirine zıt olarak bilinir. Ama bu iki zıt rengin yarattığı uyumu yakalayabilen başka renk de yoktur! Siyah, beyazı; beyaz da siyahı çok rahat bir şekilde tamamlar. Böylece ortaya kontrast renklerin yarattığı uyum çıkar. Zıt renkler sadece uyum sağlamaz. Aynı zamanda sizin yeniliklere açık olduğunuzu da gösterir. Unutmayın ki eviniz, sizi yansıtır. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.