x
sadsad x
asdasd
Salon Takımı ile Uyumlu Yemek Odası Takımları

Salon Takımı ile Uyumlu Yemek Odası Takımları

01 Şubat 2022
Bir yemek odası takımı seçilecekse bu noktada salonunuzun büyüklüğü de oldukça büyük önem taşımaktadır. Salonların büyüklüğüne göre hatta tüm odalar için geçerli bi kuraldır ki, odaların büyüklüğüne göre eşya seçilmelidir. Salonlar içerisinde pek çok eşyayı ve mobilyayı barındırması gerektiği için hem salonlar nispeten daha büyüktü hem de birçok şeyi içinde barındıracak şekilde tasarlanmıştır.
Salonunuz büyük ise ve bir yemek odası takımı içerisine alabilecek ölçülerde ise bu oldukça iyi karşılanacak bir durumdur. Odanız ya da salonunuz çok büyük ise bu noktada geniş ve büyük aile masalarını tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda yemek odası takımları ve salon takımları tek paket halinde satılır ve uyum gözetmeksizin bir arada tasarlanmış mobilyalarla odanızda bir ahenk yaratabilirsiniz. Ya da farklı mobilyaları tercih edebilir evlerinizi ve odalarınızı siz dekore edebilirsiniz.

Yemek Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yemek odası takımları seçerken en çok dikkat edilecek noktalar hem oda büyüklüğü hem de ailenizin genişliğidir. Ağırlayacağınız misafir sayısı, misafir gelme sıklığınız, masanızı ve takımlarını ne derece ve önemde kullanacağınız çok önemlidir. Aynı şekilde odalarınızın büyüklüğü de en az bu değerler kadar büyük önem taşır. Geniş aileniz için küçük masalar güzel bir alan ve ortam yaratmayacağı gibi huzursuz ve hoş olmayacak yemek anlarına da sebebiyet verebilir. Sıkışık ve dar alanlarda yemek yemek zorlayıcı ve istenilen ambiyansı yakalamanızı engelleyebilir. Ancak tam da ailenize uygun ölçüde ve büyüklükte bir masa seçerseniz tüm bu durumları doğrudan engellemiş ve huzurlu masaların başlangıç adımını gerçekleştirmiş olursunuz. Tabi istediğiniz ölçüde ve büyüklükte yemek takımı odası seçmeniz için salonlarınızın da bu ölçüye uygun yapıda olması gerekir.
Büyük bir yemek masası küçük bir salonda hoş bir görüntü yaratmayacak üstelik diğer eşyaların sıkışık olmasını sebebiyet verecektir. Bu nedenle odalarınıza uygun eşya seçmeniz oldukça önemlidir. Aynı şekilde odalarınızın duvar rengine, eşyalarınızın motiflerine, tarzına uygun ve uyumlu eşyalar seçmek de en az diğer durumlar kadar önemlidir.
 Salon Takımı

Salon Oturma Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde en çok zamanın geçirildiği alan hiç şüphesiz oturma odaları ya da diğer bir adıyla salonlardır. Bu nedenle de salonların konforu diğer odalara nispeten belki de en üst sırada yer almalıdır. Salonların konforunu üst düzeyde tutabilmenin ilk şartı da odanızın büyüklüğüne göre eşya seçmek, ferah, boğucu olmayan ve sizin ruhunuzu ve tarzınızı yaratan eşyalarla odayı donatmaktır.
Herkesin renk seçimi ve tarzı farklı olabilir. Kimi koyu renklerin arasında huzur bulurken kimileri ise açık renklerde kendini rahatlamış ve dinlenmiş hisseder. Burada en önemli kıstas kişinin hangi tarzdan ve modelden hoşlandığıdır. Ama her iki seçimin yanı sıra herkes için ortak olan bir değerdir ki odaya uygun eşya seçmek, eşyaların büyüklüğünü odalarınızın ölçüleriyle uyuşturmak oldukça önemlidir. Küçücük odalarda büyük eşyalar yorucu ve sıkışık bir hava yaratacaktır. Bu durumu önlemek adına da hem tarzınızı yansıtan hem birbiri ile uyumlu hem de evinize uygun mobilyalar almak istenilen sonucu yaratacaktır.
Salon takımları ile yemek odaları aynı odada olduğu durumlarda birbiri ile uyumu oldukça önemlidir. Farklı odalarda olduğunda farklı kombin yapılabilir ve farklı tasarımlarda dizayn edilebilir ancak aynı oda içerisinde yer aldığı durumda birbiri ile uyumlu ve bir ahenk içerisinde olması önemlidir. Bu nedenle ya takım halinde bir yemek odası takımı ve salon takımı almazsınız ya da kendi tarzınızı belli bir standart ve kalıp üzerine kendiniz yaratmalısınız. Bahsettiğimiz durumlara ve kıstaslara dikkat ettiğiniz takdirde harika evlere ve odalara sahip olmanız Dizayno Home ile mümkün olacaktır.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.