x
sadsad x
asdasd
Renkli Koltuk Takımları İle Nasıl Modern Dekorasyon Dizayn Edilir?

Renkli Koltuk Takımları İle Nasıl Modern Dekorasyon Dizayn Edilir?

01 Şubat 2022

Evinizin dekorasyonunda en etkili faktörlerden biri renklerdir. Salonunuzu ve diğer odalarınızı modern ve uyumlu renklerle dekore etmek sanıldığı kadar zor değildir. Modern dekorasyon için koltuk takımlarının şıklığı ve kalitesi kadar renkleri de önemlidir.

Son günlerde, renkli koltuk takımları trend seçenekler arasında yer almaktadır. Rengârenk bir oda size ekstra bir enerji ve mutluluk verecektir.

Trendlere Uygun Modern Bir Dekorasyon

Trendlere uygun modern bir dekorasyon aşağıdaki mantık çerçevesinde şekillenebilir:

·Göz alıcı bir sadelik ile fonksiyonel koltuk takımları kullanın.

  • Mobilyalarda yatay ve dikey çizgilerin vurgulanması önemlidir.
  • Renkli koltukların arka planında kalanlar için nötr renkleri tercih edin.
  • Geometrik şekillerde köşeli mobilyalar kullanın.
  • Belirgin alçak ve yatay mobilyalar modern bir hava katar.
  • Koltuklarda gizli depolama alanları ve koltukların yatak formuna dönüşümü işlevsel bir avantaj sağlar.
  • Modern dekorasyon için kullanılan, aksesuar ve aynaların ortamın renginde kaybolmamaları belirgin olmaları önemli detaylardır.
  • Aksesuar olarak modern sanat eserlerine yer verin.
  • Duvar, zemin, halı ve perde gibi detayların tarz ve renk uyumu gözden kaçırmayın.
  • Ortamda bol doğal ışık alanı yaratın.

Zıt Renklerin Uyumu

Evinize dekorasyon yaparken tarzınıza, zevkinize uygun ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak tercihler yapmalısınız. İlgi alanlarınıza uygun şekilde ev dekorasyonunu tamamlamalısınız. Ayrıca renkli koltuk takımlarınız için duvar boyalarından zemin boyasına kadar her şeyi düşünmelisiniz.

Dekorasyonda renk uyumu için zıt renkleri kullanabilirsiniz. Modern dekorasyon için zıt renkleri nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekecektir. Zıt renk formülünü şöyle uygulayabilirsiniz; renkli koltuklarınız ile odanın rengini zıt seçip, aksesuarları yakın renk seçebilirsiniz.

Renk çarkına bakarak dekorasyonda zıt renk uyumu yakalayabilirsiniz. Renk çarkında ana renkler kırmızı, sarı, mavi gibi renklerdir. Ara renkler ise bunların birleşimi renklerdir. Renk çarkında karşı karşıya düşen renkler birbirinin zıttıdır. Dekorasyon ile uğraşanlar bu renklere tamamlayıcı renkler veya kontrast demektedirler.

-Mavi ile turuncu, sarı ile mor, yeşil ile kırmızı gibi renkler açık renk üzerine kullanıldıklarında göz yormazlar.

-Bu zıt renkler beraber kullanılınca dengeli bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

-Renk çarkında yan yana olan renkler birbirine yakın renklerdir.

-Kırmızı ile turuncu, mavi ile mor, sarı ile yeşil yakın renklerdir.

-Modern dekorasyon için bu renkleri kullanmak ortama dinginlik ve sakinlik verecektir.

Doğru Aksesuar Kullanımı

Renkli koltuklarınızla birlikte kullanacağınız aksesuarları seçerken, aksesuarları koyacağınız zeminin rengine dikkat etmelisiniz. Aldığınız aksesuarın rengi zemin rengine çok yakın veya aynı ise aksesuar ne kadar göz alıcı olsa da sönük kalacaktır. Ayrıca aksesuar ile oluşturmak istediğiniz modern havayı yakalayamazsınız.

Salonunuza ayna almayı düşünüyorsanız modern tarzda şekil ve motiflere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Renkli koltuk takımlarınızın olduğu yere alacağınız halıda şu özelliklere dikkat etmelisiniz:

·Koltuklarda olan renkler halının detay renklerinden olabilir.

·Koltuklarda kullandığınız yastık renkleri ile aynı halı rengi tercih edilebilir.

·Koltuklarda metal rengi varsa halı da bu renk tercih edilebilir.

·Koltuk takımında daha çok kullanılan renk ile halının rengi aynı olabilir.

·Koltuk takımı ile halı rengi aynı olabilir. Koltuk rengi kırmızı ise halı rengi de gözü yormayan kırmızı bir ton olabilir.

Modern dekorasyon için bitkileri kullanmak ortama hem doğallık katar hem de ekonomiktir. Bulunduğunuz mekâna göz yormayan renkler katmış olursunuz. Bitkilerle ortamın havası temizlenmiş olur.

Bitkiler için kullanacağınız saksı ve vazolar konusunda yaratıcı olabilirsiniz. Modern ve geometrik tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Modern bir görünüm için zemin ve masa lambaları, aplikler gibi farklı aydınlatma seçenekleri kullanabilirsiniz.

Leke Tutmayan Kumaştan Yapılmış Koltuklar

Salonunuz ve oturma odası sürekli kullandığınız alanlardır. Bu odalarda bulunan renkli koltuk takımlarının kirlenme olasılığı yüksektir. Renkli koltuklarınızı sürekli yıkamak veya temizlemek zorunda kalmamanız gerekmektedir. Aynı şekilde dekorasyonda kullandığınız perdeler, kiri göstermemelidir.

Kolayca yerini değiştirebileceğiniz aksesuarlar kullanarak temizlik işlemini kolaylaştırabilirsiniz. Modern dekorasyon için kullanılan renkli koltuk kumaşlarının silinebilen, leke tutmayan tarzda olması kullanışlı bir salon için önemlidir. Kullandığınız koltuklara her an bir şeyler dökülebilir. Hele küçük çocuğunuz varsa bu tür olaylar kaçınılmaz olacaktır. Koltuk kumaşı leke tutuyorsa bu size büyük sıkıntı olacaktır.

Sade ve Kullanışlı Seçeneklerle Modern Tarz

Modern tarz dekorasyonlarda ağır ve süslü dekorasyondan daha çok kullanışlı ve basit bir dekorasyona dönüşüm olmuştur. Bu tarzı seviyorsanız, kullanışlı, az ve öz seçenekler tercih etmelisiniz.

Detaylarda boğulmamak gerekir. Modern dekorasyon konseptine uygun olan sehpanızı bazen çalışma masası bazen de orta sehpa olarak kullanabilmektesiniz.

Evinizi daha cıvıl cıvıl koltuk takımları ile dekore etmek istiyorsanız, çiçek desenli renkli koltuklar da tercih edebilirsiniz. Böylece, renkli koltuk takımları evinize ferah bir hava katacaktır. Renkleri ile büyüleyici güzellikte olan bu mobilyaları küçük veya büyük odalarınızda kullanılabilirsiniz. Ayrıca, doğru aksesuar, perde ve avizeler ile istenilen modern atmosferi yakalayabilirsiniz.

Sonuç olarak, evin odaları arasında salon ve oturma odası sizin vitrininizdir. Bu alanların dekorasyonu özellikle çok önemlidir. Sevdiklerinizi ve misafirlerinizi ağırladığınız yer bu mekânlardır. Modern dekorasyon için renkli koltuk takımları kullanmak sizin hayat enerjinizi yükseltir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.