sadsad x
asdasd
Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu

01 Şubat 2022

Evinizde modern oturma odası dekorasyonu oluşturmak artık çok kolay! Çünkü günümüzde artık oturma grupları çok çeşitli. Oturma gruplarına ek olarak aksesuarlarda da çeşitlilik oldukça fazla. Çeşitliliğin fazla olması ise kimi zaman kafa karıştırıcı olabilir. Bu durum insanlarda kararsızlığa sebep olabilir. Ama önemli olan doğru ve odanıza yakışacak eşyalar almanızdır.

 
Oturma odası başlı başına bir bütündür. Koltuklar, halılar, perdeler ve odada bulunan her eşya oturma odasını tamamlar. Modern oturma odası dekorasyonu için öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Bu sayede ilk adımı atmış olursunuz. Daha sonra odanızdaki her eşya için bütünlük ve uyum sağlamaya dikkat etmelisiniz. Fakat modern oturma odası oluşturmak sadece bunlarla sınırlı değildir. Yazımızda modern bir dekorasyon için ihtiyacınız olan her şeyi sizin için derledik.

1.Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Oturma Grupları

Şık bir oturma odası, evinize renk ve canlılık katar. Sağladıkları modernlik sayesinde evinizin havasını değiştirir. Bu havayı yakalamak için doğru adımlar atmalısınız. Oturma odanızı dekore ederken, öncelikle oturma odanızın ölçülerine dikkat etmelisiniz. Modern oturma odası dekorasyonu doğru ve şık mobilyalarla mümkün olur. Doğru mobilyalar da doğru ölçülerde olmalıdır.
 
Örneğin küçük bir odaya alınan geniş bir koltuk takımı odaya şıklık katmaz. Aksine, eşya kalabalığı göz yormuş olur. Salonunuzun ölçüsüne göre az ya da çok sayıda mobilya alabilirsiniz. Oturma odanıza göre aldığınız mobilyalar, klasik parçalardan oluşmamalıdır. Oturma gruplarında yeni trendleri takip etmekten kaçınmayın. Bu sayede modern oturma odası dekorasyonu için ilk adımı atmış olursunuz.

2.Şık Bir Oturma Odası Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Canlı renkler modern oturma dekorasyonu için en çok tercih edilen renklerdir. Kırmızı, mor ve turuncu gibi renkler artık çok sık karşımıza çıkıyor. Bunun sebebi insanların artık klasiklerin dışına çıkmak istemesi. Uyumsuz denilebilecek iki zıt renk bile artık birbiriyle uyum sağlayabiliyor. Bunun tek püf noktası iki zıt rengin doğru şekilde kullanılması.
 
-Siz de modern ve şık bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin.
 
-Bu renkler evinize estetik bir görüntü kazandırır.
 
-Aynı zamanda sizin de modunuzu yükseltir.
 
-Koltuk renklerinizde canlı renkler tercih ettikten sonra duvar renginizde sadeliğe gidebilirsiniz.
 
-Böylece hem odanız ön plana çıkar, hem de koltuk takımlarınız kendini gösterir.
 
-Bu uyumu sağladıktan sonra kullanacağınız dekoratif ürünlerle oturma odanızda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

3.Oturma Odası İçin Modern Aksesuarlar ve Tablolar

Oturma odanızı tamamlamak için ihtiyacınız olan tek şey modern aksesuarlar. Biblolar, tablolar, şamdanlar ve daha nicesi… Modern oturma odası dekorasyonu için ihtiyacınız olan şeyler tam olarak bu ürünlerdir. Bu tür dekoratif ürünler salonunuzda modern bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Modern oturma gruplarınızda şık ve ağır seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimleri de şık dekoratif ürünlerle tamamlamalısınız.
 
Sade ve asil oturma grupları seçenekleriniz arasında olabilir. Bu takımlar modern oturma odası dekorasyonu için yeterlidir. Ama bu koltuk takımlarını da tamamlamanız gerekir. Böyle durumlarda şık ve ağır biblolar yerine daha sade biblolar kullanmalısınız. Buna ek olarak tablo tercihlerinizi de modern olanlardan yana yapmalısınız. Böylelikle hem sade hem de ihtişamlı oturma odalarınızda modernliği yakalayabilirsiniz.

4.Modern Oturma Odası Dekorasyonunda Eşya ve Mobilya Seçimi

Modern oturma odası oluşturmak istiyorsanız kullanacağınız eşyalara dikkat etmelisiniz. Eğer ağır ve ihtişamlı mobilyalar aldıysanız, odadaki diğer ürünler de aynı şıklıkta olmalıdır. Böylelikle hiçbir ürün mobilyaların ihtişamını azaltmaz. Kullanacağınız eşya sayısı da oldukça önemlidir. Küçük bir odaya fazla eşya sığdırmaya çalışmak hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Eşyalar ne kadar modern olursa olsun eşyaların göz yormaması önemlidir.
 
Bazı ekstra mobilyalar, modern oturma odası dekorasyonu için size yardım eder. Örneğin puflar ve benchler oturma odanıza şıklık katar. Özellikle ihtişamlı mobilyalarınız varsa, odanızın ihtişamını ve gösterişini arttırır. Ama odanızda yer yoksa fazladan eşya almamalısınız. Kalabalık bir görüntü evin modernliğini alıp götürür. Küçük ve sade bir odanız varsa oturma odanızda sade mobilyalar kullanmalısınız. Modern oturma odası dekorasyonu sade mobilyalarla da sağlanabilir. Önemli olan uyumu ve odada oluşacak estetik havayı yakalamaktır.
 
5.Modern Dekorasyonlarda Halı ve Perdenin Önemi
Modern oturma odası dekorasyonu için vazgeçilmez detaylar vardır. Halı ve perde seçimi bunlardan ikisidir. Modern bir oturma grubu aldıysanız halılarınız da aynı şıklıkta olmalıdır. Büyük ve tüm odayı kaplayan halılar şık bir görüntü yaratmayacaktır. Bu sebeple minimal halılar tercih edebilirsiniz. Siyah detaylı beyaz halılar oturma odanızı tamamlayacaktır. Ayrıca odanızda şık bir görüntüye yaratmanıza yardımcı olur.
 
Modern oturma odası dekorasyonu fonlu perdelerle tamamlanmış olur. Koyu renkli fonlar, açık renkli tüllerle birleşince ortaya çok şık bir görüntü çıkar. Oturma odanızdaki asil hava artmış olur. Asalet, yanında modernliği de bir arada getirir. Bu sayede oturma odanızda estetik bir görüntü oluşur. Siz de şık ve modern halı perdeler kullanarak salonunuzda şıklık sağlayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.