x
sadsad x
asdasd
Modern Genç Odası Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

Modern Genç Odası Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi

01 Şubat 2022

Gençler ergenlik döneminde odalarında daha çok vakit geçirirler. Bu sebeple modern genç odası dekorasyonu ile gençler kendilerini ifade etmenin bir yolunu bulmuş olacaklardır.

Kendi kişiliklerini yansıtan dekorasyon seçimleri onları mutlu eder. Ayrıca özgüvenlerini pekiştirmenin bir yolu olacak oda dekorasyonunun nasıl yapılacağından bahsedelim.

Genç Odası Yatak ve Depolama Alanı

Erişkin bir gencin odası büyük ise çift kişilik bir yatak onun için iyi olacaktır. Gençler yatakta uzanarak vakit geçirmeyi sever. Büyük bir yatak rahat hareket etmelerini sağlayacaktır. Yatak ebatı olarak en az 120*200 boyutlarına sahip yatak tercih edilmesi iyi olacaktır. Bu sayede geniş ve rahat bir alana sahip olabilir.

 

Gençlerin odası dağılmaya çok müsaittir. Hareketli yaşamları nedeniyle ortalıkta kitap, laptop, kıyafet gibi eşyaların olması büyük ihtimaldir. O yüzden odalarında eşyalarını depolayacakları alanların fazla olması iyi olur.

Modern genç odası dekorasyonuyaparken dolap, raf ve çekmecelerin yeterince olduğuna dikkat etmelisiniz. Yatak tercih ederken altı bazalı alabilirsiniz. Odanın büyüklüğünü hesaba katarak duvar rafları, şifonyer eklenebilir.

Modern ve İşlevsel Çalışma Masası

Ergenlik dönemi gençleri ruh hallerinin ve zevklerinin çok değiştiği bir dönemdir. Böyle bir durumda değişime açık bir dekorasyon yapmak mantıklıdır.

-Genç odasının tüm duvarlarını boyamak yerine tek bir duvar boyanabilir.

-Tablo rafları ve panolar asılarak, değişen zevkler kolaylıkla yansıtılabilir.

-Üniversite sınavına hazırlanan bir genç için odası daha önemli olacaktır. Ders çalışması için odasının dikkat dağıtmayan modern genç odası dekorasyonutarzında olması gerekir.

-Açık renkli bir mobilya tercihi yapılarak dingin bir ortam oluşturulabilir.

-Çalışma masasını yataktan uzağa konumlandırmak mantıklı olacaktır.

-Çalışma masası modeli fazla çekmeceli ve kapaklı dolap modelinde tercih edilebilir. Böylece odadaki dağınıklık toparlanmış olur.

-Sade ve modern tarzdaki çalışma masası pencereye yakın yerleştirilmelidir.

Konforlu Dinlenme Köşesi

Genç odasında ilgi çekici ve kullanışlı bir dinlenme köşesi olmalıdır. Gençler arkadaşlarını odalarında misafir etmek isterler. Böylece misafirleri gelince oturacakları bir alan olmuş olur. Veya kendileri odalarında vakit geçirirken sandalyede veya yatakta oturmaktansa, dinlenme köşesinde oturmak isteyebilirler.

Büyük bir odaya sahip gençler, odalarına modern tarzda bir kanepe yerleştirebilirler. Gençler küçük bir odaya sahipse, modern genç odası dekorasyonu için minder veya puf yastıklar kullanılabilir.

Ergenlikte gençler, oda duvarlarını kendilerini ifade etmek için kullanırlar. Duvar aksesuarları ve posterler sürekli bir değişim içinde olur. Duvarlarda kolay değiştirilebilir yüzeyler oluşturmanızı bu açıdan öneririz.

Modern tarzda ızgara panoları, duvar panoları kullanmak iyi olur. Böylece değişiklikler için duvar yıpranmayacaktır. Modern tarzda çok yönlü bir duvar çocuğunuzu istediği gibi yansıtacaktır.

Küçük Odalar İçin Kullanışlı Tasarımlar

Gençlerin küçük odaları olabilir. Böyle bir durumda dekorasyon yaparken alanı dikeyde daha verimli kullanmak gerekir. Genç odasını iki kişi kullanacaksa modern ve şık bir ranza satın alabilirsiniz. Veya modern genç odası dekorasyonu dikey kullanımında, yatak yukarıda olmak üzere yatağın altında çalışma masası olabilir. Çalışma masası yerine, yatağın altında gardırop konumlandırılabilir. Böylece genç odası dikey olarak kullanılmış olur.

Büyük olsun veya küçük olsun tüm genç odaları, iyi bir tasarım mantığı gerektirir. Çünkü gençler odalarını çok fazla işlevsel kullanmaktadırlar. Mesela büyük bir odaya sahip gencin giyim alanı ile çalışma alanı iki taraflı bir kitaplıkla ayrılabilir. Böylece hem oda verimli kullanılmış olur. Hem de genç çocuğunuz çalışırken derslerine odaklanır.

-Odalarında gençlerin tutkularını ve fikirlerini yansıtmalarına olanak tanıyın.

-Havali bir genç odası nasıl yapılır çocuğunuzla birlikte düşünün.

-Çocuğunuzun karakterini, hobilerini tarzını yansıtacak modern genç odası dekorasyonuherkesi mutlu edecektir.

-Genç odası için tercih edilecek mobilyalar modern ve rahat olmalıdır.

-Oda için seçilecek nevresim ve kumaşları genç çocuğunuzla birlikte seçmeniz iyi olacaktır.

-Rahat, samimi, modern tarzda ve renklerde kumaşlar seçmek rahat kullanıma neden olur.

-Genç odasında dinlendirici bir hava oluşturmak için nötr ve açık renklere de yer verilmelidir.

Trendlere Uygun Genç Odası

Odaları, gençlerin sadece yatmak için kullandıkları yerler değildir. Modern genç odası dekorasyonuile hazırlanmış bir odayı gençler birçok faaliyet için kullanırlar. Odalarında ders çalışırlar, bilgisayar oyunu oynarlar, müzik dinlerler, arkadaşlarıyla vakit geçirirler. Bu yüzden gençlerin odası kullanışlı olmasının yanında rahat ve konforlu olmalıdır. Gençlerin odasının küçük olması durumunda, buna portatif çözümler bulunur. Böylece gençler odalarını rahatça kullanırlar.

Gençler ve ebeveynler genç odasını dekorasyonunda, birlikte hareket etmelidir. Genç odası için fikir alışverişinde bulunmalıdırlar. Yapılacak tercihler genç çocuğun kendini mutlu ve huzurlu hissedeceği bir ortamı oluşturmalıdır.

Evdeki zamanının büyük bir bölümünü odasında geçirecek genç için kendi tarzını yansıtması önemlidir. Modern genç odası dekorasyonu için son trendlere bakmak faydalıdır. Trend olan renkler ve modeller genç odası için tercih edebilirsiniz. Ergenlik çağındaki bir genç için modern bir oda tasarımı onu özgüvenli ve mutlu bir birey yapar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.