x
sadsad x
asdasd
Dizayno_Web_Slider_2022_.jpg (152 KB)
Koltuk Takımı Seçimi

Koltuk Takımı Seçimi

01 Şubat 2022

Koltuk takımı ev dekorasyonunda en önemli mobilyalardan biridir. Günün büyük bir kısmı salonlarda, evin oturma odalarında geçer. Bu nedenle de seçeceğiniz koltuk takımı taleplerinize göre tam uyum içerisinde olmalıdır. Belli bir kıstas ya da kalıba bağlı kalmaksızın pek çok türde koltuk takımı bulmak mümkündür. Burada önemli olan nokta, sizin taleplerinizi ne denli karşıladığıdır. Salonlarınıza uyumlu bir yapıda olması, rahat, ergonomik ve şık bir tasarımda olması da en çok aranan özellik arasında yer alır. Koltuk takımları çok uzun yıllar kullanıma uygun olan ürünlerdir. Sıklıkla değişiklik gerektirmez. Bu yüzden de alacağınız koltuk takımı kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Uzun yıllar bizlere eşlik eden, üzerinde birçok misafir ağırladığımız ve günün keyifli dakikalarını geçirdiğimiz koltuk takımlarımız da rahat ve güven duygusu içerisinde olmalıdır. Koltuk takımları tasarımı, rengi, yapısı, işlevselliği ile tam bir uyum içinde olmalıdır. Bir koltuk takımı alırken aradığınız özellikler ya da öncelikleriniz farklılık gösterebilir. Zaman içerisinde taleplerinizde değişiklikler de olabilir. Ancak her bir durumu karşılayan koltuk takımlarını tercih etmek oldukça yerinde bir karar olacaktır. Son yılların modasına uygun tasarımlar her zaman alışverişlerimizde bize göz kırparken aynı şekilde rahat bir yapıya sahip olması da oldukça önemlidir. Koltuk takımları genel olarak 1 adet üç kişilik koltuk, 1 adet 2 kişilik koltuk ve 2 adet berjer koltuklardan oluşur. Ancak bu tasarımda zaman zaman değişiklikler ya da farklılıklar gözlenebiliyor. Özellikle de son yıllarda berjer model koltuklar oldukça revaçta bir model olarak karşımıza çıkıyor.
Anka Koltuk Takımı

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Alanlarınız için hangi tip koltuk takımı seçeceğiniz noktasında tereddüt yaşıyorsanız ya da tasarımlar arasında en doğru kararı vermek istiyorsanız bakmanız gereken belli kıstaslar vardır. Bu noktada salon yalınız, zevkleriniz, renk tercihleriniz, önem verdiğiniz durumlar oldukça belirleyici niteliktedir. Başlıca inceleyecek olursak koltuk takımı seçimi yaparken dikkat edebilecekleriniz şu şekildedir; ● Salon ya da oturma odanız küçük ise seçeceğiniz koltuk takımı açık renkte olmalıdır. Ferah ve aydınlık bir hava yaratmalıdır. Koyu renkte olan koltuk takımları küçük olan odanızı daha boğuk gösterebilir. ● Eğer bunun aksine salonunuz oldukça geniş ise ve toplu bir hava uyandırmak istiyorsanız koltuk takımı renklerinizde daha koyu modelleri tercih etmelisiniz. Odadaki sonsuzluk duygusunu kıracak ve derli toplu bir hava uyandırarak rahat bir alanda olmanızı sağlayacaktır. ● Koltuk takımlarında renkler kadar önemli olan bir diğer konu da süngeri, kumaşı ve tasarımıdır. Sünger sertliği kişilerin talebine göre değişebilir. Bu nedenle daha sert ya da oldukça yumuşak bir koltuk takımı isteyebilirsiniz. Bu noktada karar tamamen zevk sahiplerine aittir. Ancak sünger sertliğinin bazı modelleri doğrudan etkilediğini de unutmamak gerekir. ● Sünger ve renk kadar önemli olan bir diğer nokta da koltukta kullanılan kumaş cinsidir. Kolay temizlenebilir kumaşlardan, keten kumaşlara, nefes alabilen kumaşlardan kaz tüyü özel tasarımlara kadar pek çok formda kumaş türü bulunur. Hangi amaca ve isteğe göre kumaş tercih edeceğiniz burada belirleyici bir nitelik taşır.

Chester Koltuk Takımı

Salon Dekorasyonunda Tamamlayıcı Parçaların Önemi

Salonlarınızda kullandığınız koltuk takımları kadar onları tamamlayıcı dekorasyon ürünleri de bir o kadar önemlidir. Şık tasarımlı bir koltuk takımı salonunuzda ahengini tamamlaması için bir tv ünitesi ile tamamlanmalıdır. Seçeceğiniz tv ünitesi ya da tv sehpası da en az koltuk takımlarınızın birbiri ile uyumu kadar tam olmalıdır. Mobilyanızda kullanılacak olan ahşabın rengi ya da kumaşın rengi ile tv ünitesi birbiri ile kombin oluşturmalıdır. Tv sehpası tercihinde bulunuyorsanız da odanızda yer alan tüm tamamlayıcı ev dekorasyonları aynı formda ve renkte olmalıdır.
Şık bir salon, oturma odası için önce kendi zevkinizi belirlemeli ve ardından zevkinizi en çok yansıtan Dizayno koltuk takımını seçmelisiniz. Koltuk takımlarıyla odanızı tamamlayacağınız birçok ürün için de kombin fikirleri alabilir ve Dizayno ve Dizayno Home sitemizdeki eşsiz ürün yelpazesini gezebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.