x
sadsad x
asdasd
Genç Odası Fikirleri

Genç Odası Fikirleri

01 Şubat 2022
Çocukluktan gençliğe geçildiği o özel dönemde çocuklarınıza alacağınız genç odası takımları onların ruhunu doğrudan etkileyen önemli bir adımdır. Uzun zamanlarını içerisinde geçirecekleri genç odası takımları onların ruh hallerine uygun olmalı ve tarzlarını doğrudan yansıtmalıdır.
Kimi genç modernize bir yapıdan hoşlanırken kimisi de bohem bir tarzı benimseyebilir. Kimileri ferah ve açık odalardan hoşlanırken kimisi de standardize edilmiş odaları tercih edebilir. Bu noktada gencinizin hangisini tercih edeceği ve onu neyin mutlu edeceği oldukça önemlidir.
Yaşamın en güzel ve en önemli anlarının geçeceği bu yaşlarında odalarının da ruhlarına ve tarzlarına uygun olması, bu kararın onların inisiyatifinde olması önemli bir adımdır. Bu nedenle ebeveynler çoğunlukla çocuklarının ergenliğe ve gençliğe geçiş adımlarında oda seçimlerini onlara bırakır. Bu doğru bir karar ve önemli bir adımdır. Ancak yine de odalarını dizayn etme, oluşturma ya da bir tarz yaratma noktasında çekinceleri olan gençler için ya da tarzını belirlemede dış görüşlere de değer veren çocuklar için harika fikir önerileri bulunur. Bu noktada onun tarzı, zevkleri renk seçimleri ya da ailesinin yönlendirmesi kadar oda yapısı da bir genç odası seçimini etkileyen önemli bir faktördür.
 
Dar bir oda içerisine her eşya kolaylıkla yerleştirilemeyeceği gibi büyükçe bir oda içerisinde küçük eşyalarda komik ve eğreti durabilir. Bu nedenle tüm değerlerinize ek olarak odanızın yapısı da eşya ve mobilya seçiminizde önemli bir kıstastır.
Modernize Genç Odası Fikirleri
Genç odalarının seçimi kadar onları süsleyen farklı bir hava katan aksesuarları da oldukça önemlidir. Yalnızca mobilyalar, yatak, masa ve dolap odayı çok sıradan gösterebilir. Ancak küçük ayrıntılar bu geliştirilebilir odalarınıza farklı tarzda özgün bir hava da katabilir. Örneğin modern bir tarz benimsiyor iseniz smart genç odası takımları size uygun olacaktır. Hem eskiyi hem yeniyi bir arada kullanıp harmanlayan genç odalarıyla modern bir hava yaratabilirsiniz.
Modernize edilmiş odalarda en önemli durum da renktir. Modern renklerde boyayacağınız duvarlarınıza uygun renkte mobilyalar ve aksesuarlar seçerseniz modern bir odaya sahip olabilirsiniz. Modernize odalara sahip olmanın rengi nedir diye soracak olursanız soft, açık ve belirsiz tondaki renkleri görebiliriz. Örneğin, gri, bej ve bu renklerin tonları modern odaların vazgeçilmez rengi arasında yer alır.
 
Genç Odası
Genç Odasında Duvar Rengi Seçimi
Genç odaların aslına bakılırsa tüm odalarda ve takımlarda en önemli durum odanın rengidir. Odanın büyüklüğünün ne denli önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Eşyaların da bu ölçülere ve odanın yapısına uygun olması oldukça önemlidir hatta önem sırasında ilk sırada yer alır. Ancak hemen peşine gelecek bir diğer seçenek ise odaların duvar rengidir. Duvar renkleri hem mobilyaların tarzını hem eşyaların duruşunu hem odanın havasını doğrudan etkileyen ve oluşturan bir seçenektir.
 
Koyu renk duvarlara sahip bir odada çok açık renkler ya da zıt renkler kullanmak yorucu, göz yoran ve sıkıcı bir hava yaratabilir. Ya da birbirine tamamen zıt renklerde mobilyaların bir arada olduğu bir odada bir de bambaşka tonlarda duvar renklerine ya da duvar kağıtlarına sahip odaların kombini ve ambiyansı kişide yalnızca huzursuzluk ve yoruculuk duyguları uyandıracaktır. Ancak hem yaşam alanı hem yatak odası hem çalışma odası olarak da kullanılan genç odaları için bu durum olmamalıdır.
 
Gençler odalarında huzurlu, mutluluk veren, rahatlık hissi uyandıran, rahatlıkla ders çalışabileceği ve aynı zamanda uyuyup rahat vakit geçirebileceği bir odaya sahip olmalıdır. Bunun en temel sağlanma şekli ise birbiri ile uyumlu eşyalar, birbirine uygun tasarımda mobilyalar, renklerin uyumu ve odanın eşyalar ile örtüşebilir ölçülerde olmasıdır. Ne çok eşya dolu bir oda ne de bomboş bir oda hoş bir görünüm ve huzurlu bir ortam yaratmayacaktır. Bu nedenle de Dizayno Home'dan iyi bir seçim yapmak çok büyük öneme sahiptir.
Genç Odası Nasıl Süslenir?
Genç odalarını dizdikten sonra küçük aksesuarlar çeşitli şifonyerler ve komodinler gibi tamamlayıcı mobilyalarla odaları süsleyebilirsiniz. Ya da odalara uygun tablolar, saatler ve aksesuarlar da odalarınızın şık ve hoş bir görünüme sahip olmasına büyük etki gösterecektir.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.