x
sadsad x
asdasd
2.680 TL
2.680 TL
Toplam 74 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Yemek Odası

 

Yemek odası takımları, ev dekorasyonunun tamamlayıcısıdır. Farklı zevklere yönelik olarak tasarlanan mobilyalarla salonunuzda dikkat çekici bir ortam oluşturabilirsiniz. Masa, sandalye ve konsol parçalarından oluşan yemek odaları şık görünümünün yanı sıra oldukça işlevseldir. Sıklıkla misafir ağırlıyorsanız kullanışlı bir masa takımı tercih ederek sevdiklerine mükemmel sofralar kurabilirsiniz. 6 ya da 8 kişilik yemek masalarıyla misafir ağırlamak sizin için daha keyifli bir hâle dönüşebilir. Kahvaltı sofraları ve akşam yemekleri tüm ailenin bir araya geldiği anlardandır. Konforlu bir yemek odası takımı edinerek ailecek hoş sohbet edebileceğiniz bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bulunduğu ortama benzersiz bir şıklık katan yemek odalarıyla evinizin havasını anında değiştirmeniz mümkündür. Masa takımını evinizin dilediğiniz odasında tercih edebilirsiniz. Zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun mobilyayı seçerek düşlediğiniz yuvayı kurabilirsiniz.

 

Yemek Odası Modelleri

 

Yemek odası modelleri arasında her zevke yönelik seçenek bulunur. Minimal tasarım çizgilerini sevenler için sade yemek odası modelleri vardır. Açık ve soft renklerde tasarlanan floransa yemek odası takımını tercih ederek aydınlık bir mekân tasarlayabilirsiniz. Gold detaylarla birleştirilen konsol ve yemek masası takımını salonunuzda kullanarak dikkat çekici bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Siyah yemek odası takımı, sıra dışı ev dekorasyonu sevenler için idealdir. Doğal ahşap rengi konsol kapakları ve siyah yemek masasının birleştirildiği venüs yemek odası takımı modern görüntüsüyle bulunduğu ortamın anında havasını değiştirir. Sade çizgilere sahip olan bu yemek odasını oturma odası ya da salonunuzda kullanabilirsiniz. Ahşap, gri ve siyah renklerin birlikte kullanıldığı grand yemek odası, farklı koltuk gruplarıyla kolay uyum sağlamayı başaran bir üründür. Birden fazla rengin mükemmel uyumuyla hazırlanan masa takımını uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koyu tonların birlikteliğiyle tasarlanan hilton yemek odasıyla modern dokunuşlara sahip bir ev dekorasyonu oluşturmanız mümkündür.

 

Yemek masası takımları farklı ihtiyaca yönelik olarak tasarlanmıştır. Geniş ailelere özel olarak hazırlanan açılır yemek masaları kişilere kullanım sırasında kolaylık sağlar. Açılarak ya da kapalı şekilde kullanılan valento yemek masasını edinerek kalabalık sofralar kurabilirsiniz. Beyaz, gold ve lacivert renklerinin birlikteliğiyle tasarlanan yemek odası takımıyla salonunuzu renklendirebilirsiniz. Masa takımı alternatifleri arasında küçük mekânlara özel olarak tasarlanan seçenekler de yer alır. Yemek odası kullanacağınız alan sınırlıysa minimal çizgilerle tasarlanan clara modelini tercih edebilirsiniz. Sabit yemek masası ve konsoldan oluşan clara yemek odasının sandalyeleri gri renktedir. Ahşap ve gri uyumuyla tasarlanan yemek odası uzun yıllar popülerliğini koruyabilir. Ev dekorasyonunda gösterişli mobilya kullanımını tercih ediyorsanız diamond yemek odası size uygun olabilir. Siyah, beyaz ve gri renklere sahip yemek odası bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şık bir mobilyadır. Yemek odası modellerinden ev konseptinize en uygun olanı tercih ederek konforlu bir yemek yeme alanı tasarlayabilirsiniz.

 

Yemek Odası Takımı Seçimi

 

Evin en sık kullanılan mobilyaları arasında yer alan yemek odası takımının seçiminde mekânın genel dekorasyonu ve kullanım alışkanlıkları önemlidir. Masa, konsol, ayna ve 6 adet sandalyeden oluşan yemek odaları, her zevke uygun olacak çeşitliliğe sahiptir. Masa takımları arasında sade olarak dizayn edilen parçaların yanı sıra klasik tarzda mobilya seçenekleri de bulunur. Salon ya da oturma odasında konumlandırılan yemek odası takımının koltuklara uyumlu olması gerekir. Masa takımı seçimi yapmadan önce mobilyaları evinizin hangi odasında kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Sade tasarımdaki yemek odalarını dilerseniz mutfağınızda da tercih edebilirsiniz. Siyah, kahverengi, beyaz ve gri renklerin birlikteliğiyle tasarlanan yemek odaları alternatiflerinden seçiminizi yaparken koltuk renklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Koyu renklerde koltuk takımına sahipseniz beyaz ve gri tonlardaki yemek odalarıyla salonunuzun daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Renkli mobilyaların kullanıldığı mekânlarda beyaz rengin hâkim olduğu yemek masası seçenekleriniz değerlendirebilirsiniz.

 

Yemek odasını kullanacağınız mekânda açık renkli mobilyalar yoğunluktaysa dilediğiniz takımı tercih edebilirsiniz. Nötr renkteki beyaz diğer tüm renklerle mükemmel uyum sağlar. Masa takımı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus odanın büyüklüğüdür. Küçük odalarda sabit kullanılabilen yemek masaları arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Sade olarak dekore edilen sabit masalar, bulunduğu ortamda en az yer kaplayarak size rahat kullanım imkânı sağlar. Evinizde sıklıkla misafir ağırlamayı seviyorsanız açılır kapanır formdaki yemek masası bulunan takımlar sizin için uygun olabilir. Kullanılmadığında kapatılarak az yer kaplayan masa takımları, yemek sırasında ise size keyifli zaman geçirme olanağı sunar. Yemek odası takımı içerisinde yer alan konsol, misafir tabak ve bardaklarını muhafaza etmek için ideal bir alandır. Ekstra depolama alanı sunan konsol sayesinde sofra dekorasyonunu büyük bir zevkle yapabilirsiniz. Ekstra raf ve bölmeleri bulunan mobilyanın içerisinde masa örtüsü, peçete benzeri tekstil ürünlerini saklayabilirsiniz.

 

Yemek Odası Dekorasyonu

 

Yemek odası dekorasyonları kişilerin zevklerine göre değişiklik gösterebilir. Evin diğer odalarına uyumlu şekilde tasarlanan yemek yeme alanını tercih edeceğiniz aksesuarlarla keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz. Masa takımını salonunuza uygun şekilde yerleştirerek ferah bir mekân oluşturmanız mümkündür. Salon tasarımında masa ve kapı arası mesafesinin kısa olması kullanım kolaylığı sağlayan bir detaydır. Yemek servisi sırasında zamandan tasarruf sağlayan bu hususu dikkate alarak oda dekorasyonunuza başlayabilirsiniz. Konsol ve yemek masası mekânda genellikle aynı köşede konumlandırılır. Dilerseniz konsolu salonunuzda televizyon sehpası olarak da kullanabilirsiniz. Tv ünitesine alternatif olarak tercih edilen konsol, salonunuzda ekstra mobilya kullanarak hareket alanınızı sınırlandırmanızı önler. Yemek odanızı salonla birlikte dekore etmek istiyorsanız ilk olarak koltukların mekândaki yerleşimiyle dekorasyona başlayabilirsiniz. Salonda yeterli hareket alanı bırakmanızın ardından yemek masası ve konsolunuzu yerleştirebilirsiniz. Yemek masası yerleşiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu sandalyelerin rahatlıkla hareket edilmesidir. Sandalye çevresinde yeterli boşluk bırakarak masanın konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yemek odası dekorasyonunda tamamlayıcı mobilya kullanılması ortamın şık bir görüntüde olmasını sağlar. Masa üzerinde aydınlatma kullanarak odanın modern görünmesini sağlayabilirsiniz. Yemek masası üzerinde kullanılan aydınlatma ortamda şık bir görüntü oluşturmasının yanı sıra yemek yeme sırasında sizin için huzurlu bir ortam oluşturur. Odada masa takımınıza uyumlu olarak lambader ve mum gibi aydınlatma elemanları da tercih edebilirsiniz. Konsol beraberinde bulunan aynalar kullanıldığı ortamın daha geniş görünmesine olanak tanır. Özellikle küçük yemek odalarında yoğun ayna kullanarak mekânında olduğundan geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Yemek odasına renk katan bir başka detay ise halı ve perdedir. Yemek masasının zemininde tercih edeceğiniz şık bir halıyla odanızı renklendirebilirsiniz. Odada tercih edilen fon perdeler ise yemek odasını keyifli bir ortama dönüştürür. Yemek odası takım fiyatları mobilyaların tarzına göre değişiklik gösterir. Farklı zevk ve bütçelere hitap eden mobilyalar arasından ihtiyacınız olanı kolayca bulabilirsiniz. Sade çizgilerle tasarlanan yemek odası takımlarının fiyatları diğerlerine oranla daha uygun olabilir. Şık ve gösterişli detaylara sahip yemek odalarıysa nispeten yüksek fiyatlara sahiptir. Düşük bütçeli bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız uygun fiyatlı yemek odası takımları arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Her ihtiyaca ve bütçeye hitap eden Dizayno Home mobilyalarıyla düşlediğiniz ev dekorasyonunu yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.